Subsidies vanuit de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland
Met de Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) kunnen zakelijke gebruikers subsidie aanvragen voor een (hybride) warmtepomp, een zonneboiler of een kleine windturbine. Ook verenigingen, stichtingen en andere organisaties kunnen in aanmerking komen.
Verenigingen van Eigenaars (VvE's), woonverenigingen en wooncoöperaties kunnen geen gebruikmaken van de ISDE voor zakelijke gebruikers. Zij kunnen subsidie aanvragen via de Subsidieregeling verduurzaming voor verenigingen van eigenaars (SVVE).
Wilt u op grote schaal duurzame energie produceren of de uitstoot van CO₂ verminderen? Dan kunt u mogelijk subsidie aanvragen via de regeling Stimulering Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++).
De SDE++ is bedoeld voor bedrijven en non-profitorganisaties. De regeling ondersteunt projecten die bijdragen aan duurzame energieproductie of aan het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen. Meer informatie over de voorwaarden en openstellingsrondes vindt u op de website van RVO.
Bent u eigenaar van maatschappelijk vastgoed? Of helpt u bij het verduurzamen van maatschappelijk vastgoed, zoals scholen, overheidsgebouwen, zorginstellingen, sportaccommodaties of monumenten? Dan kunt u mogelijk gebruikmaken van de Subsidieregeling duurzaam maatschappelijk vastgoed (DUMAVA). Met deze regeling kunt u subsidie krijgen voor maatregelen die het energieverbruik verlagen en uw gebouw verduurzamen.
De regeling is bedoeld voor eigenaren van bestaand maatschappelijk vastgoed in Nederland. Denk aan onderwijsinstellingen, zorgorganisaties, culturele instellingen, religieuze organisaties, sportaccommodaties en overheden. Ook eigenaren van niet-woonhuis monumenten kunnen in aanmerking komen.