Home | Contact | Sitemap | Help | Proclaimer | Links | Vacatures

Om te zorgen voor een prettige jaarwisseling hebben het bestuur van jeugdsoos De Pul, politie, brandweer, gemeente en buurtbewoners met elkaar overlegd en afspraken gemaakt. lees verderlees meer over:

Mensen met bijzondere verdiensten vormen het cement van de samenleving. Voor die bijzondere maatschappelijke verdiensten kunnen mensen in aanmerking komen voor een Koninklijke onderscheiding. lees verderlees meer over:

Schouwen-Duiveland start als eerste Zeeuwse gemeente met een pilot City Marketing ... lees verderlees meer over:

Stichting De Vospit-sportvereniging WIK57 is officieel eigenaar geworden van het club- en kleedgebouw op sportcomplex De Vospit in Kerkwerve. Onder toeziend oog van de notaris zijn de benodigde handtekeningen gezet en is de akte gepasseerd. Hiermee is de overdracht van dit gebouw door de gemeente aan s.v. WIK57 een feit lees verderlees meer over:

De Nieuwe Bogerdstraat in Zierikzee krijgt met ingang van maandag 7 december een verzinkbare verkeerspaal. Deze paal, ter hoogte van de huisnummers 23-25 moet ervoor zorgen dat motorrijtuigen niet langer vanuit de Nieuwe Bogerdstraat de Sint Domusstraat in kunnen rijden. lees verderlees meer over:

In december begint de herinrichting van de Calandweg en de Schuurbeque Boeijestraat. Wat er gaat gebeuren en hoe deze straten er uiteindelijk uit gaan zien is te horen tijdens een informatieavond voor de bewoners. Deze avond wordt donderdag 19 november gehouden in het multifunctioneel centrum, De Huybertstraat. Aanvang 19.30 uur. lees verderlees meer over:

Donderdag 5 november kunnen de inwoners van Bruinisse (en andere belangstellenden) kennismaken met het concept masterplan voor het centrumgebied in Bruinisse ... lees verderlees meer over:

Zierikzee. De aanleg van skatevoorzieningen op Schouwen-Duiveland is een feit! Zaterdag 31 oktober verklaren wethouder G.E. Houtekamer en een vertegenwoordiger van de Stichting Renesse om 13.00 uur de skatevoorzieningen officieel voor geopend. lees verderlees meer over:

Na twee jaar (duur van de bestemmingsplanprocedure) is het zover: het bestemmingsplan Buitengebied gaat gelden. Dit is qua omvang één van de grootste bestemmingsplannen in ons land lees verderlees meer over:

Zierikzee. In de periode van 19 oktober tot circa 18 december gaat de gemeente onderzoek doen naar de ligging, onderhoudstoestand, aanwezigheid aansluitingen en functioneren van de riolering in de binnenstad van Zierikzee. lees verderlees meer over:

Op zaterdag 10 oktober nemen 4 teams van de jeugdbrandweer Schouwen Duiveland deel aan de landelijke finales jeugdbrandweer in Velthoven. Deze teams hebben zich via de voorrondes geplaatst voor zowel de junioren als de aspiranten-finale. lees verderlees meer over:

Op zaterdag 17 oktober neemt het gemeentearchief Schouwen-Duiveland deel aan de Open Archievendag. lees verderlees meer over:

Dit najaar start de rekenkamercommissie voor de gemeenten Schouwen-Duiveland en Tholen met de voorbereiding van het onderzoeksprogramma 2010. De commissie roept inwoners en organisaties werkzaam in de gemeenten op om voor 9 november 2009 suggesties in te dienen. lees verderlees meer over:

Woensdag 9 september geeft wethouder W.G. Renden om 15.30 uur het officiële startsein voor de inrichting van de drie speelveldjes in de nieuwe woonwijk Poortambacht 11, Waterwijk Zierikzee. De wethouder doet dit door het plaatsen van het eerste speeltoestel op het speelveld bij de Houtsnipstraat. lees verderlees meer over:

De gemeente houdt donderdag 3 september een inspraakavond over het ontwerp-raamplan Entree Brouwersdam Zuid. lees verderlees meer over:

Hoe denken de Bruenaren over wonen, werken, verkeer, voorzieningen et cetera? Dat wordt dinsdag 8 september duidelijk tijdens een presentatie van de uitkomsten van het leefbaarheidsonderzoek in het dorpshuis in Bruinisse. Deze avond wordt door Nico Out van Scoop en begint om 20.00 uur. Aan dit onderzoek hebben 772 Bruenaren hun medewerking verleend. lees verderlees meer over:

Zaterdag 5 september vaart de mosselkotter ZZ10 (Zierikzee) uit voor de jaarlijkse Kor en Bottocht. Aan boord bevinden zich wetenschappers, die in de diepe geulen van de Oosterschelde op zoek gaan naar fossiele overblijfselen uit het pleistoceen (ca 1,5 miljoen jaar geleden). lees verderlees meer over:

Op de kaart. Dat is het thema van de 23e editie van de Open Monumentendag, die zaterdag 12 september wordt gehouden. Met dit thema wordt aandacht besteed aan allerlei soorten landkaarten, plattegronden, ansichtkaarten, gravures, uitbreidingsplannen, herverkavelingsplannen et cetera. Deze kaarten bieden een schat aan informatie over stad en dorp en hoe deze zich in de loop der jaren hebben ontwikkeld. lees verderlees meer over:

Enkele (jonge) leden van het muziektheater Simcha uit Minsk, Belarus (Wit-Rusland) zijn zaterdag 8 augustus te gast op Schouwen-Duiveland lees verderlees meer over:

Op vrijdag 31 juli kreeg de heer C. Schoonen uit Oudenbosch een oorkonde voor het redden van een vierjarig jongetje. lees verderlees meer over:

Zierikzee. Na ruim 31 jaar zet Kees van Eersel donderdag 2 juli een punt achter zijn werkzaamheden als stadsbeiaardier van Zierikzee.Tussen 10.30 en 11.30 uur bespeelt hij voor het laatst de beiaard in de toren van het stadhuis in de Meelstraat. lees verderlees meer over:

Woensdagmiddag 1 juli geeft wethouder G.E. Houtekamer (milieu) op parkeerterrein de Gasthuisboomgaard in Zierikzee het startsein voor het inzamelen van plasticafval op Schouwen-Duiveland. Hij doet dit door om 14.30 uur de eerste plasticcontainer in gebruik te nemen lees verderlees meer over:

De jeugdploegen van de brandweer Schouwen-Duiveland hebben tijdens wedstrijden met een prima score de landelijke finales behaald lees verderlees meer over:

Bent u een tevreden Bruenaar of mist u wellicht iets in uw dorp? Met het houden van een enquête onder Bruenaren naar de leefbaarheid in hun dorp willen dorpsraad, Scoop en het Welzijnshuis inzicht krijgen hoe tevreden de inwoners zijn over het wonen in Bruinisse lees verderlees meer over:

Maandag 15 juni ontvangt wethouder W.G. Renden in de hal van het gemeentehuis de deelnemers aan de wandeldriedaagse voor senioren. Dit gebeurt omstreeks 14.45 uur. Deze ontvangst vormt een korte onderbreking van de eerste wandelmiddag. lees verderlees meer over:

De gemeente Schouwen-Duiveland is de meest duurzame kustgemeente van Nederland. Ook wint Schouwen-Duiveland het in dit opzicht van alle andere Europese mededingers ... lees verderlees meer over:

Woensdag 27 mei ontvangen burgemeester G.C.G.M. Rabelink van de gemeente Schouwen-Duiveland en wethouder Van der Vlugt van de gemeente Goedereede in Noordwijk de QUALITY COAST AWARD. Schouwen-Duiveland is de eerste Zeeuwse gemeente die het keurmerk ontvangt. lees verderlees meer over:

Voor diegenen, die zich vorig jaar en begin dit jaar op Schouwen-Duiveland hebben gevestigd, is er maandag 25 mei gelegenheid om kennis te maken met het gemeentebestuur lees verderlees meer over:

Vrijdag 22 mei krijgt Schouwen-Duiveland een lenteprikkel. Wethouder A.M. Verseput en Neptunus/Koos de Vuilnisman openen deze strandopruimactie om 10.00 uur op het strand tussen Domeinen 1 en 2 (ingang Domeinen). lees verderlees meer over:

Nieuwerkerk. De abri bij de bushalte in Nieuwerkerk wordt niet alleen vervangen maar krijgt ook een nieuwe stek. Dit gebeurt woensdag 13 mei. Vanaf die dag vinden busreizigers hun abri aan de overkant van de Stationsstraat, dicht bij de Burgemeester van Veenlaan. lees verderlees meer over:

Oosterland. De gymzaal in Oosterland ondergaat een grondige verbouwing. De gymzaal krijgt nieuwe kleedkamers, douches en toiletten. Dat is nodig omdat deze voorzieningen niet meer aan de eisen van deze tijd voldoen lees verderlees meer over:

De Lange Blokweg gaat de komende maanden op de schop. Ter hoogte van de T-splitsing met de Emil Sandströmweg en ter hoogte van de Korte Blokweg worden rotondes aangelegd. lees verderlees meer over:

Een onbekende man heeft vorige week gebeld naar een meisje in de leeftijdsgroep 16-19 jaar om te vragen of ze mee wilde doen aan een onderzoek. De man vertelde de moeder, die de telefoon beantwoordde, dat het onderzoek vanuit de GGD was opgestart en met medeweten van de school werd uitgevoerd. lees verderlees meer over:

Op advies van de Commissaris van de Koningin in Zeeland heeft burgemeester Rabelink in nauw overleg met de organisatoren besloten om alle geplande openbare koninginnedagfestiviteiten af te gelasten. Dit in verband met de tragische gebeurtenissen eerder vandaag in Apeldoorn. Burgemeester Rabelink heeft persoonlijk contact gezocht met alle organisatoren en heeft daarbij volledig begrip ontmoet voor deze spijtige en teleurstellende maatregel. Eerder vandaag werden op Schouwen-Duiveland de reeds gaande activiteiten en evenementen afgebouwd of beperkt. lees verderlees meer over:

Woensdag 29 april reikte burgemeester G.C.G.M. Rabelink de Koninklijke onderscheidingen uit tijdens de ‘Lintjesregen’. Vijfentwintig inwoners van Schouwen-Duiveland werden Koninklijk geëerd. Drieentwintig met een benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau en twee tot Ridder in dezelfde orde (de heren Bierens en Eger). Het betreft acht dames en zeventien heren. Er is een echtpaar bij. De onderscheidingen werden op zeven verschillende locaties uitgereikt. lees verderlees meer over:

Mensen die na 17 april terug zijn gekomen van een reis naar Mexico en hoge koorts hebben, worden geadviseerd hun huisarts te bellen. De GGD Zeeland wijst op de mogelijkheid dat zij besmet kunnen zijn met een griepvirus dat momenteel in Mexico circuleert. lees verderlees meer over:

Zierikzee. Een betere entree van sportpark Bannink en meer ruimte voor het neerzetten van fietsen. Daarvoor moet deze opslag- en bergruimte bij de toegang tot het sportpark wijken. lees verderlees meer over:

Mensen die na 17 april terug zijn gekomen van een reis naar Mexico en koorts hebben, worden geadviseerd hun huisarts te bellen. lees verderlees meer over:

Maandag 4 mei herdenkt Nederland diegenen die sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog door oorlogsgeweld zijn omgekomen of die bij het uitoefenen van een vredesmissie om het leven zijn gekomen. lees verderlees meer over:

De commissie van beheer van het Fonds van Kazernering in Zierikzee heeft besloten dit jaar geld beschikbaar te stellen voor viif sociaalculturele activiteiten. lees verderlees meer over:

De heer J. Bij de Vaate uit Bruinisse ontving, op vrijdag 24 april 2009 omstreeks 18.45 uur, uit handen van loco-burgemeester W.G. Renden, de versierselen, behorend bij de Koninklijke onderscheiding, tot lid in de orde van Oranje-Nassau. lees verderlees meer over:

Woensdag 29 april wordt voor de derde keer een Oranjereceptie gehouden. Dit keer ontvangt het gemeentebestuur de Schouwen-Duivelanders met een koninklijke of een militaire onderscheiding in de Nieuwe kerk in Zierikzee. lees verderlees meer over:

Mevrouw A.C. Mallan-Geerts ontvingt, op donderdag 16 april 2009 omstreeks 14.30 uur, uit handen van burgemeester G.C.G.M. Rabelink, de versierselen, behorend bij de Koninklijke onderscheiding, tot lid in de orde van Oranje-Nassau. lees verderlees meer over:

Deze week is begonnen met het installeren cq aanpassen van een afzuiginstallatie voor uitlaatgassen in acht brandweergarages lees verderlees meer over:

Zaterdag 4 april ontvingen vier brandweermannen van de vrijwillige brandweer Schouwen-Duiveland, post Oosterland, uit handen van loco-burgemeester W.G. Renden, de versierselen, behorend bij de Koninklijke onderscheiding, tot lid in de orde van Oranje-Nassau. lees verderlees meer over:

Onder het motto Kom ook bij de brandweer, daar krijg je geen spijt van gaat de brandweer Schouwen-Duiveland aan de slag met het werven van nieuwe brandweermannen en –vrouwen. lees verderlees meer over:

Oosterland. Maandag 30 maart ontvangt wethouder W.G. Renden om 13.15 uur het VCA-certificaat (Veiligheids checklist aannemers) voor de gemeentewerkplaats Oost aan de Molenweg 56a in Oosterland. lees verderlees meer over:

Zierikzee. Dinsdag 24 maart leggen leerlingen van de J.L. de Jongeschool uit Zierikzee een krans bij het Joods monument op de hoek Grachtweg/Caustraat in Zierikzee. lees verderlees meer over:

MEE Zeeland en de gemeente gaan nauwer samenwerken. Daarvoor verhuizen de medewerkers van het MEE-servicepunt in de Grevelingenstraat naar het gemeentehuis, Laan van St. Hilaire in Zierikzee. Vanaf donderdag 2 april zijn MEE-medewerkers iedere donderdagmiddag tussen 13.00 en 16.00 uur te vinden in de hal van het gemeentehuis. lees verderlees meer over:

Woensdag 18 maart wordt op Schouwen-Duiveland de 53ste editie van de nationale Boomfeestdag gehouden. lees verderlees meer over:

Onder het motto Wonen op Schouwen-Duiveland presenteert de gemeente Schouwen-Duiveland zich samen met Loostad Vastgoedontwikkeling (projectontwikkelaar Poortambacht 11, Waterwijk Zierikzee) op de woningexpo in de Zeelandhallen in Goes. Deze expo wordt gehouden van vrijdag 20 tot en met 22 maart. lees verderlees meer over:

Woensdag 11 maart presenteert de gemeente Schouwen-Duiveland haar nieuwe archeologiebeleid. Dit beleid is neergelegd in een archeologieboek. lees verderlees meer over:

Gemeente neemt praathuisjes in Dreischor en Noordgouwe onder handen lees verderlees meer over:

Begraafplaats Vredehof heeft een tweede urnenmuur. Deze urnenmuur, bestaat uit vier los van elkaar staande elementen en is te vinden in de zuidoost hoek van de begraafplaats. lees verderlees meer over:

De firma Westerbeek gaat de schuldhulpverlening voor de gemeente Schouwen-Duiveland uitvoeren. lees verderlees meer over:

Donderdag 26 februari zijn alle gouden bruidsparen op Schouwen-Duiveland uitgenodigd voor een feestmiddag in de burgerzaal van het gemeentehuis. lees verderlees meer over:

Het Fonds van Kazernering biedt ook dit jaar weer de mogelijkheid van financiële steun voor eenmalige sociaal-culturele activiteiten (of uitgaven), die in Zierikzee worden gehouden of die in ieder geval gericht zijn op de inwoners van Zierikzee. Het fonds wil vooral die zaken ondersteunen, die niet in aanmerking komen voor subsidie. In 2009 is een bedrag van ongeveer negenhonderd euro te verdelen. lees verderlees meer over:

De gemeente Schouwen-Duiveland heeft bij Centraal beheer Achmea een vrijwilligersverzekering afgesloten voor mensen die voor of binnen een organisatie vrijwilligerswerk verrichten. Hiermee wil het gemeentebestuur het belang van vrijwilligerswerk voor de samenleving benadrukken en het werk van de vrijwilliger ook aantrekkelijker maken. lees verderlees meer over:

Vandaag, 23 januari 2009, is de heer G.C.G.M. Rabelink per 15 maart 2009 benoemd tot burgemeester van de gemeente Schouwen-Duiveland. lees verderlees meer over:

Woensdag 21 januari krijgt Poortambacht 11 energiezuinige LED-verlichting. In de Lepelaarstraat komen in totaal 12 lichtmasten met deze nieuwe en duurzame vorm van verlichting. De gemeente Schouwen-Duiveland is de tweede gemeente in Zeeland die daadwerkelijk kiest voor deze energiezuinige verlichting. lees verderlees meer over:

Zondag 1 februari worden de slachtoffers van de Watersnoodramp van 1953 op Schouwen-Duiveland herdacht. In totaal 532 Schouwen-Duivelanders lieten hierbij het leven. Het gemeentebestuur herdenkt deze slachtoffers bij het Watersnoodmonument bij de caissons van Ouwerkerk. lees verderlees meer over:

In de week van 19 januari wordt een begin gemaakt met de rioleringswerkzaamheden in de Hoofdpoortstraat. Deze werkzaamheden duren, afhankelijk van het weer, tot uiterlijk 12 april. Tijdens een deel van de werkzaamheden is de Hoofdpoortstraat voor alle verkeer afgesloten. lees verderlees meer over:

De gemeente Schouwen-Duiveland heeft een geregistreerd museum. De gemeentelijke musea (Stadhuismuseum en Maritiem museum) mogen vanaf nu het keurmerk geregistreerd museum voeren. De Stichting Nederlands Museumregister heeft het verzoek van de gemeente om deze gemeentelijke musea op te nemen in haar Museumregister positief beoordeeld. Om in dit register te worden opgenomen moet het museum voldoen aan een aantal strenge kwaliteitseisen. lees verderlees meer over:

Naar boven
alleen documenten zijn downloadbaar print deze pagina